Obchod je nyní uzavřen. Není možné se přihlásit a provést objednávku.

Váš košík je prázdný.

Srovnávací testy brzdových destiček

Nezávislé testy ŠKODA Originálních brzdových destiček na model Octavia

Společnost ŠKODA AUTO velmi dbá na kvalitu a spolehlivost svých výrobků, proto nechala v nezávislé zkušební laboratoři TÜV Ústavu pro výzkum motorových vozidel znovu otestovat ŠKODA Originální brzdové destičky na model Octavia. Zkouškám byly podrobeny také na českém trhu dostupné brzdové destičky obchodníků s neoriginálními díly.

Program testování byl zaměřen na brzdné vlastnosti a parametry komfortu, jakou jsou skřípění brzd a kmitání volantu atd.

 

Použité metody testování

 

1. Program skřípání brzd
    provedení s plnou tloušťkou obložení včetně záběhu
2. Časová zkouška známá pod označením AMS brzdový test
    vůz 10 x po sobě brzdí z rychlosti 100 km / hod. do zastavení

 Výsledky testů

 V provedených testech lze označit ŠKODA Originální brzdové destičky jako bezproblémové pro zkoušené vozidlo ŠKODA Octavia. ŠKODA Originální brzdové destičky byly i po provedených zkouškách bez zjevných vad.

 

 

 

 

 

U všech ostatních zkoušených vzorků byly při testování zjištěny menší či větší nedostatky a zhoršení vlastností, jako jsou praskliny obložení, stopy po samovznícení a hoření nebo odrolení hrany brzdového obložení.

 

Brzdná dráha roste s teplotou brzd. Např. snížení brzdného účinku u některých neoriginálních brzdových destiček bylo tak velké, že řidič měl pocit že jeho vůž nebrzdí.

 

Dalším nedostatkem, který vykazovaly neoriginální vzorky jsou praskliny, vydrolování a oddělování materiálu, které mohou po čase vést i k postupnému rozpadu třecího materiálu a úplné ztrátě schopnosti brzdit. U dvou ze čtyř testovaných neoriginálních destiček došlo dokonce k samovznícení!

 

Cena neoriginálního dílu je někdy lákavá, ale testy provedené nezávislou zkušebnou ukázaly, že nižší cenně odpovídá nižší kvalita spojená se zhoršenými užitnými vlastnostmi.

 

Odborná montáž ŠKODA Originálních brzdových destiček se vyplácí.

 

Vyhledávání

Tento web používá pouze technické cookies potřebné pro chod webu.