Obchod je nyní uzavřen. Není možné se přihlásit a provést objednávku.

Váš košík je prázdný.

Srovnávací testy tlumičů výfuku

 

Nezávislé testy ŠKODA Originálních tlumičů výfuku

ŠKODA AUTO nechala nezávislým znaleckým ústavem objektivně prověřit vlastnosti ŠKODA Originálních tlumičů výfuku a tlumičů výfuku dostupných v české prodejní síti nezávislých obchodníků s neoriginálními díly. Zkoušeny byly tlumiče výfuku na vozy ŠKODA Octavia Tour, ŠKODA Fabia a ŠKODA Felicia.
 
Z nabídky na trhu je možno vybrat ŠKODA Originální díl nebo některý z neoriginálních dílů. Podle čeho se ale rozhodnout? Nejprve je nutno říci, že cena by neměla být jediným hlediskem! Důležitá je životnost dílu, jeho konstrukce, kvalita použitých materiálů, přesnost výroby a mnoho dalších faktorů.
 
Neoriginální díl, na první pohled vyhlížející stejně jako ŠKODA Originální díl, nemusí mít takové vlastnosti, na které jste byli dosud zvyklí.
 

Osvědčená kvalita může být na první pohled nákladnějším řešením, ale praxe ukazuje opak. ŠKODA Originální díl na Vašem voze vydrží déle, a přitom nebudete vystaveni riziku zvýšené spotřeby paliva nebo nepříjemně zvýšenému hluku.

ŠKODA AUTO nechala nezávislým znaleckým ústavem objektivně prověřit vlastnosti ŠKODA Originálních tlumičů výfuku a tlumičů výfuku dostupných v české prodejní síti nezávislých obchodníků s neoriginálními díly. Zkoušeny byly tlumiče výfuku na vozy ŠKODA Octavia Tour, ŠKODA Fabia a ŠKODA Felicia.
 
Výsledky testů
 
Téměř čtyři měsíce trvající testovací program prověřil kvality šesti tlumičů výfuku. Níže je několik důležitých závěrů typové zkušebny.
 
ŠKODA Originální tlumič výfuku na vozy ŠKODA Fabia a Octavia Tour je vyroben z vysoce kvalitní korozivzdorné oceli, a proto má výrazně delší životnost v porovnání se životností konkurenčního neoriginálního dílu. Výrazným kladem konstrukce ŠKODA Originálního tlumiče výfuku je provedení odsávání kondenzátu ze dna výfuku výstupní trubkou, což dále snižuje riziko vzniku koroze.
 
Konkurenční neoriginální tlumiče výfuku na vozy ŠKODA Octavia Tour a Fabia mají výrazně odlišné zakřivení trubek. To se v provozu může projevit poškozením protikorozní ochrany podlahy karoserie nebo dalších dílů umístěných v blízkosti výfuku. Nepřesně navržený nebo vyrobený neoriginální díl způsobuje navíc problémy při montáži.
 
Kvalita a životnost spojů u neoriginálních tlumičů výfuku na vozy ŠKODA Fabia a Octavia Tour byla označena za nevyhovující, nebylo dosaženo dostatečné pevnosti spoje zaručující jeho trvání po delší dobu. To je podstatné pro správné odvádění výfukových plynů za vozidlo, nikoliv pod podlahovou část s následným hrozícím nebezpečím vstupu výfukových plynů do prostoru pro cestující.
 
Vyšší spotřeba se projevila při použití neoriginálního tlumiče výfuku u vozu ŠKODA Felicia. Vlivem odlišné konstrukce byla spotřeba paliva o nezanedbatelných 5 % až 6 % vyšší než se ŠKODA Originálním tlumičem výfuku.
 
Zvýšená hlučnost byla zjištěna při použití neoriginálního tlumiče výfuku u vozu ŠKODA Octavia Tour při brzdění motorem. Důvodem vyšší hlučnosti je odlišná konstrukce tlumiče výfuku. 
 
Proč používat ŠKODA Originální tlumiče výfuku?
 
Tlumič výfuku slouží řadu let v náročných podmínkách, je vystaven povětrnostním vlivům, vysokým teplotám výfukových plynů i vibracím od podvozku a motoru. Jak prokázaly testy, ne každý díl v tomto náročném prostředí obstojí na výbornou. Zvážíme-li pořizovací cenu, bezproblémovou montáž, vyšší životnost a prvotřídní provozní vlastnosti, je zřejmé, že volba ŠKODA Originálního tlumiče výfuku se zcela jistě vyplatí. 
 
ŠKODA Originální tlumiče výfuku s prodlouženou zárukou
 
Jednoznačnou výhodou ŠKODA Originálních tlumičů výfuku je rovněž prodloužení záruční doby na 4 roky. Záruka se vztahuje na tlumiče výfuku na vozy ŠKODA Fabia, Roomster, Octavia a Superb prodané po 1. lednu 2006 jako ŠKODA Originální díly. V době široké nabídky náhradních dílů na trhu je prodloužená záruka na ŠKODA Originální tlumiče výfuku dalším důkazem jejich špičkové kvality, na kterou se můžete vždy spolehnout.
 
Se ŠKODA Originálním tlumičem výfuku máte jistotu, že:
 
  • je konstruován speciálně pro určitý typ vozu,
  • prochází náročnými laboratorními testy,
  • má dlouhou životnost a je odolnější proti korozi než neoriginální díly,
  • spotřeba paliva nebude ovlivněna,
  • hlučnost vašeho vozu zůstane na minimální úrovni,
  • má přesné rozměry pro snadnou montáž a dokonalé utěsnění výfukové soustavy,
  • má stejné vlastnosti jako díl na novém voze,
  • kvalita jeho výroby je průběžně sledována.

 

 

Vyhledávání

Tento web používá pouze technické cookies potřebné pro chod webu.